Połowa klientów ENERGA-OPERATOR z licznikami zdalnego odczytu w 2021 r.

Kolejni odbiorcy ENERGA-OPERATOR SA będą korzystać z liczników zdalnego odczytu. Dzięki nowo zawartym umowom spółka zyska blisko 600 tys. inteligentnych urządzeń. Montaż nowo zakupionych liczników rozpocznie się w przyszłym roku. Obecnie z tego typu urządzeń korzysta już przeszło 950 tys. odbiorców EOP.

Komunikacja podstawowa nowych liczników oparta będzie na przekazywaniu danych pomiarowych z wykorzystaniem istniejącej sieci energetycznej. Jest to rozwiązanie kompatybilne z wcześniej wdrażanymi projektami.

- Inteligentne urządzenia pomiarowe to jeden z ważnych filarów transformacji energetycznej. Ich stosowanie będzie niezbędne do zbilansowania opartej w coraz większej skali o rozproszone odnawialne źródła energii sieci energetycznej. Co więcej, liczniki tego typu pozwolą na stworzenie narzędzi służących zwiększaniu elastyczności sieci przy wykorzystaniu mechanizmów rynkowych - mówi Ewa Sikora, dyrektor Pionu Usług Dystrybucyjnych ENERGA-OPERATOR.

Większość klientów posiadających liczniki zdalnego odczytu może korzystać z udostępnionego przez EOP portalu, który umożliwia szczegółową analizę zużycia energii w określonych przedziałach czasowych - dzień, miesiąc, rok. Za jego pomocą przeprowadzić można także symulację kosztów dla poszczególnych taryf, przy użyciu cen wybranego przez siebie sprzedawcy. Podobne funkcje oferuje "Mój Licznik" - aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Nowe liczniki dostarczą firmy Apator i Sagemcom. Łączna wartość zawartych umów wynosi 108 mln złotych.

ENERGA-OPERATOR jest krajowym liderem pod względem liczby klientów, u których pomiary dokonywane są zdalnie.

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2020 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl