Nowe pojazdy dla pogotowia energetycznego ENERGA-OPERATOR SA

Nowe pojazdy dla pogotowia energetycznego ENERGA-OPERATOR SA

Osiem nowych pojazdów trafiło do zespołów pogotowia energetycznego działających na terenie kaliskiego oddziału ENERGA-OPERATOR SA. Ich zakup znacząco przyczyni się do poprawy warunków i komfortu pracy elektromonterów. ENERGA-OPERATOR SA sukcesywnie realizuje wymianę środków transportu z obszaru technicznego. Tylko w zeszłym roku we wszystkich oddziałach spółki wymieniono ponad 30 pojazdów pogotowia energetycznego.

Samochody, które zakupiono do kaliskiego oddziału spółki, wyposażono w specjalistyczną zabudowę dla potrzeb pogotowia energetycznego. Posiadają one silnik wysokoprężny o mocy 163 KM, napęd 4x4 oraz możliwość jazdy w trudnym terenie. Istotne jest to szczególnie w przypadku usuwania awarii, które mogą dotyczyć linii energetycznych przebiegających np. przez obszary leśne.

W części kabinowej auta posiadają dodatkowe miejsce na transport toreb monterskich lub innych akcesoriów. Część kontenerowa wyposażono w system regałów i szuflad, które pozwalają przechować niezbędne narzędzia, środki BHP i materiały do prac na sieci o łącznej wadze do 700 kg.

W kontenerze znalazło się również miejsce na przestrzeń sanitarną, w której umieszczono pojemnik na wodę z kranikiem oraz środki do mycia rąk. Na dachu każdego z pojazdów zamontowano bagażnik dachowy oraz drabinę. Auta posiadają nowoczesne wewnętrzne oraz zewnętrzne oświetlenie LED, pozwalające doświetlić zarówno kabinę, jak również najbliższe otoczenie pojazdu.

Pracownicy Pogotowia Energetycznego ENERGA-OPERATOR SA naprawiają bądź zabezpieczają doraźnie w celu późniejszej naprawy uszkodzone linie energetyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W pierwszej kolejności usuwane są awarie stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, np. przewody leżące na ziemi, przewrócone słupy linii energetycznych czy zerwane przewody przesyłowe. Następnie przywracane jest zasilanie domów i obiektów przemysłowych. Pogotowie energetyczne ENERGA-OPERATOR SA ma do dyspozycji w sumie ponad 550 pojazdów, które rocznie pokonują łącznie prawie 1 mln km.

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2021 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl