ENERGA-OPERATOR SA przekazała komputery szkole w Ciechanowie

ENERGA-OPERATOR SA aktywnie wspiera szkoły w okresie pandemii. Spółka wyposaża placówki w sprzęt komputerowy, który jest niezbędny podczas nauki zdalnej. Pomoc trafi tym razem do szkoły w Ciechanowie na Mazowszu. Do Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema przekazano właśnie 51 sztuk komputerów stacjonarnych wraz z monitorami oraz laptopów.

DSC 0133Cały czas nie wszyscy uczniowie mają w domu dostęp do sprzętu komputerowego. Niestety bez komputera czy laptopa udział w lekcjach w okresie pandemii jest po prostu niemożliwy.

– ENERGA-OPERATOR SA od lat wspiera szkoły znajdujące się na terenie działania spółki. W efekcie tej współpracy wiele z nich stworzyło pracownie komputerowe, w których młodzież zapoznawała się z podstawami informatyki – mówi Alicja Barbra Klimiuk, prezes Zarządu ENERGA-OPERATOR SA. – Teraz pomoc szkołom ma nieco inny wymiar. Komputery są po prostu niezbędne do nauki. Staramy się więc robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc uczniom i nauczycielom przetrwać ten niełatwy czas. Od początku pandemii przekazaliśmy już placówkom oświatowym blisko 100 sztuk sprzętu komputerowego.

Do tej pory w okresie pandemii wsparcie w postaci komputerów, monitorów i laptopów otrzymały już Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku Oliwie , Stowarzyszenie Szkolna Przyjaźń w Przyjaźni, a także Szkoła Podstawowa w Zakrzynie i Szkoła Podstawowa w Drzewianach.

ENERGA-OPERATOR SA dba także o edukację uczniów i studentów w ramach programu Energ(i)a do Nauki. To projekt współpracy ze szkołami średnimi i wyższymi, który realizowany jest od 2012 roku. W ramach programu spółka obejmuje patronatem klasy czy kierunki studiów, które kształcą przyszłych energetyków. Uczniowie i studenci mogą liczyć na stypendia naukowe czy praktyki oraz staże w spółce, a szkoły na nowe, profesjonalne wyposażenie niezbędne do nauki. Mowa tu np. o wyposażeniu szkolnych laboratoriów elektroenergetycznych. Obecnie ENERGA-OPERATOR SA współpracuje w ramach projektu z 18 szkołami i 5 uczelniami wyższymi.

 

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2021 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl