Nowe zabudowy w pojazdach Pogotowia Energetycznego kaliskiego oddziału

Nowe zabudowy w pojazdach Pogotowia Energetycznego kaliskiego oddziału

Oddział w Kaliszu doposażył 4 pojazdy typu pickup ISUZU D-MAX w specjalistyczną zabudowę dla potrzeb Zespołów Pogotowia Energetycznego. Zastąpią one dotychczas używane i wyeksploatowane środki transportu w Departamencie Prac na Sieci.

Samochody zostały wyposażone w silnik wysokoprężny o mocy 163 KM, z napędem 4x4, co umożliwia sprawne poruszanie się zarówno w ruchu miejskim, jak i dojazd do urządzeń elektroenergetycznych posadowionych nawet w trudnym  terenie. Zabudowa typu „Hardtop”, oparta o istniejące oryginalne burty pickupa, wyposażona została w system regałów i szuflad, które pozwalają przechować niezbędne narzędzia, środki BHP i materiał do prac na sieci. W kontenerze znalazło się miejsce na „kącik czystości”, a na dachu zamontowano bagażnik dachowy oraz system drabinowy. Z przodu pojazdu znajduje się natomiast wyciągarka, która ma zastosowanie w różnych awaryjnych sytuacjach, gdy np. pojazd w trudnym terenie zakopie się w błocie lub śniegu. Pojazdy wewnątrz i na zewnątrz posiadają  nowoczesne oświetlenie led pozwalające doświetlić zarówno wnętrze, jak i najbliższe otoczenie pojazdu. 

Pojazdy PE stanowią zasadnicze narzędzia pracy elektromonterów i służą do realizacji podstawowych zadań Departamentu Prac na Sieci, dlatego stanowią główny cel zakupowy w Oddziale. Nowe pojazdy poprawią warunki i bezpieczeństwo pracy w tym kluczowym obszarze.

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2021 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl