Flaga UE

Bezpieczna Kraina Energa-Operator odwiedzi Sierpc

Energa-Operator kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami kolejnych miejscowości, w ramach programu Bezpieczna Kraina. Celem jest edukacja dotycząca zjawiska, jakim jest energia elektryczna, a także przekazywanie wiedzy o tym, jak z niej bezpiecznie korzystać. W Sierpcu Bezpieczna Kraina zagości przy Centrum Kultury i Sztuki już w sobotę 3 września.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator czekać będzie na wszystkich chętnych od godziny 13:00 do 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wcześniejsze spotkania oraz prowadzone przez pracowników Energa-Operator zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, z myślą o których powstał program Bezpieczna Kraina.

Wydarzenia organizowane w ramach programu Bezpieczna Kraina Energa-Operator przygotowane są tak, aby nie było w nich miejsca na nudę. Przekazywanie wiedzy ułatwiają m.in.  atrakcyjne eksponaty, takie, jak lampa plazmowa, czy też model generatora van de Graffa.

W zajęciach jest sporo miejsca na praktykę, a nawet przeprowadzanie eksperymentów przez samych uczestników. Dzięki temu są one nie tylko ciekawe, ale łatwiej zapadają w pamięć.

Podczas spotkań dowiedzieć się można m.in. tego czym jest energia elektryczna, jak się ją wytwarza, a także tego jaką drogę pokonuje, aby trafić do gniazdek w naszych domach.

Najważniejszym zadaniem programu Bezpieczna Kraina Energa-Operator jest jednak przekazywanie wiedzy, o tym jak bezpiecznie korzystać z prądu, a także uczulenie najmłodszych na zagrożenie, jakie może powodować lekkomyślne zachowanie w pobliżu infrastruktury służącej do jego przesyłania.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator to nie tylko spotkania z mieszkańcami polskich miejscowości, ale także stanowiący bazę wiedzy, stale rozbudowywany portal internetowy:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/

Zawiera on interaktywne zajęcia e-learningowe dla najmłodszych oraz materiały pomocne w prowadzeniu zajęć szkolnych przez nauczycieli.

Energa-Operator od ponad 20 lat odwiedza także placówki oświatowe, wyposażając dzieci w niezbędną wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej. W zajęciach do tej pory uczestniczyło łącznie ponad 170 tysięcy uczniów. Już wkrótce, wraz z początkiem września, pracownicy Energa-Operator powrócą do prowadzenia zajęć w szkołach.

bezpieczna sierpc

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2024 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl