ENERGA-OPERATOR wspiera Ukrainę w utrzymaniu jej sieci elektroenergetycznej

 

W celu wzmocnienia zaplecza elektroenergetycznego, od kilku miesięcy wraz z innymi spółkami dystrybucyjnymi ENERGA-OPERATOR wspiera ukraiński sektor energetyczny w zakresie materiałów i sprzętu, które pozwolą na przywrócenie dostaw energii elektrycznej w najbardziej strategicznych obszarach.

W ostatnich tygodniach skala nalotów i ostrzałów obiektów energetycznych na Ukrainie nasiliła się jeszcze bardziej. Kolejne zniszczenia prowadzą do znacznego deficytu energii elektrycznej, a w perspektywie nadchodzącej zimy, braki te mogą wywołać katastrofę humanitarną.

Pomoc ENERGA-OPERATOR opiera się na przekazywaniu niezbędnych materiałów do naprawy i odbudowy uszkodzonej infrastruktury sieci elektroenergetycznej. W oddziałach ENERGA-OPERATOR przygotowywane są transporty dla ukraińskiej energetyki. W ubiegłym tygodniu w oddziale toruńskim przygotowano transport najpotrzebniejszych materiałów, w którym znalazły się m.in. wyłączniki WN, odłączniki WN, przekładniki prądowe i napięciowe WN oraz izolatory wsporcze WN. Skala przedsięwzięcia (ostatecznie z oddziału wyjechały 4 TIR-y)  wymagała dużego wysiłku związanego z przygotowaniem urządzeń, odpowiednim zabezpieczeniem ich na czas transportu oraz przygotowań w obszarze całej logistyki zadania. Podobne transporty, wyruszyły od 24 listopada br. również z pozostałych oddziałów spółki.

Transport pomocy przekazywanej Ukrainie koordynuje i organizuje Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2023 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl