Flaga UE
Bezpieczna Kraina z lekcjami w Płocku

Bezpieczna Kraina z lekcjami w Płocku

Miasteczko „Bezpiecznej Krainy Energa-Operator” odwiedziło Płock. W zajęciach, które pracownicy Energa-Operator przeprowadzili w Zespole Szkół nr 1, udział wzięło ponad 900 dzieci nie tylko z samego Płocka, ale również okolicznych miejscowości.

- Płock to już dziesiąta miejscowość, którą odwiedziło miasteczko „Bezpiecznej Krainy Energa-Operator”. Celem prowadzonych przez nas lekcji jest przekazywanie wiedzy, o tym jak  bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, w sposób który jest ciekawy i zrozumiały dla najmłodszych – mówi Marzanna Kierzkowska Kierownik Biura Komunikacji i Promocji Energa-Operator – Podczas zajęć zwracamy także uwagę na konieczność zachowania ostrożności w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej, tak aby nie dochodziło do wypadków – dodaje Marzanna Kierzkowska. 

Podczas dwudniowej wizyty miasteczka „Bezpiecznej Krainy” w Płocku najmłodsi mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o energii elektrycznej. Pracownicy Energa-Operator tłumaczyli dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z niej. Wyjaśniali również czym jest energia elektryczna, jak jest wytwarzana i jak trafia do naszych domów.

Zajęciom, tak jak podczas odwiedzin w innych miejscowościach, towarzyszyły zabawa i eksperyment. Mechanizm produkcji energii zaprezentowany został na przykładzie modeli elektrowni wodnej, turbiny wiatrowej oraz ogniwa fotowoltaicznego. Uczestnicy mogli również samodzielnie ją wytwarzać, za pomocą pokrętła - w celu zasilenia żarówki lub na rowerach, które z wykorzystaniem elektryczności wprawiały w ruch samochodziki na torze wyścigowym. Zjawisko elektryczności przedstawione zostało m.in. za pomocą generatora Van de Graaffa. Na najmłodszych czekały także m.in. stanowisko prezentujące przewodnictwo różnych materiałów, puzzle, energetyczna krzyżówka, a także animowany film edukacyjny.  

Bezpieczna Kraina to szeroki program edukacyjny

Następnym przystankiem na trasie miasteczka będzie Włocławek, w którym odwiedziny planowane są w dniach 28-29 listopada. Program „Bezpieczna Kraina” to także lekcje prowadzone na zgłoszenie poszczególnych szkół. W ramach podejmowanych przez energetyków od 20 lat działań edukacyjnych, wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej zyskało już ponad 180 tysięcy uczniów. Szkoły zainteresowane przeprowadzeniem zajęć skorzystać mogą z formularza dostępnego na stronie:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/wspolpraca-ze-szkolami

Ważną częścią programu jest portal bezpiecznakraina.energa-operator.pl, który zawiera materiały edukacyjne przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak też ich rodziców oraz nauczycieli. Znajdują się na nim m.in. materiały edukacyjne, scenariusze ciekawych lekcji, a także zajęcia e-learningowe. Portal jest sukcesywnie rozbudowywany i wzbogacany o kolejne funkcje.  

Fotorelacja z wydarzenia

Zdjęcia z Płocka dostępne w fotogalerii na stronie Bezpiecznej Krainy pod adresem:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/galerie-zdjec/28111

 

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2024 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl