Flaga UE
Trudny teren, ciężki sprzęt i solidna ekipa – szkolenie z jazdy terenowej

Trudny teren, ciężki sprzęt i solidna ekipa – szkolenie z jazdy terenowej

Grząski grunt, śliska nawierzchnia i duże wzniesienia w terenie leśnym. W takich warunkach elektromonterzy z Oddziału w Olsztynie szkolili się z jazdy terenowej pojazdami Pogotowia Energetycznego.

 

 

Dotarcie w trudno dostępny teren z ciężkim sprzętem do usuwania awarii może być prawdziwym wyzwaniem. Jazda samochodami ciężarowymi i podnośnikami Pogotowia Energetycznego w takich warunkach wymaga wiedzy i umiejętności. Dlatego elektromonterzy z Oddziału w Olsztynie postanowili podczas szkolenia udoskonalić swoje umiejętności w jeździe ciężkimi pojazdami w trudnych warunkach terenowych.

Szkolenie odbyło się w lesie w pobliżu Kręska niedaleko Olsztyna. Uczestnikom przyszło się zmierzyć ze stromymi podjazdami po piaszczystych drogach. Trenowali oni płynne przejazdy przez wzniesienia oraz zatrzymywanie się i ruszanie w trakcie ich pokonywania. Wiązało się to z opanowaniem prawidłowej pracy gazu, sprzęgła i spowalniaczy zainstalowanych w pojazdach.

Na dłuższych trasach po wąskich leśnych ścieżkach doskonalili swoje umiejętności omijania przeszkód i odpowiedniego wchodzenia w zakręty. Co ze względu na gęsto rosnące drzewa i dużą ilość głazów na drodze nie było takie oczywiste, jakby mogło się wydawać.

Ostatnim punktem zajęć w terenie była nauka prawidłowego wykorzystania wyciągarek. Elektromonterzy sprawdzili swoje umiejętności w doborze odpowiednich punktów zakotwiczenia linek oraz kontroli nad pracą samej wyciągarki.

W szkoleniu udział wzięły łącznie 52 osoby z Rejonów Dystrybucji w: Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Szczytnie, Ostródzie, Kętrzynie, Malborku, Iławie i Kwidzynie. Do dyspozycji miały samochody będące na co dzień na wyposażeniu oddziału: Iveco Daily 4x4, MAN TGM, Mercedesy Arocs i Unimog, Toyota Hilux, Ford Ranger oraz Isuzu D-max. Szkolenie poprowadziła firma Sub-Truck.

Połączenia telefoniczne płatne zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego

© 2024 by ENERGA-OPERATOR SA

powered by netPR.pl