Flaga UE

Dyspozytor CDM

14-05-2024

Pracodawca:  Energa-Operator SA Centrala

Miejsce pracy:  Gdańsk

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie ruchu urządzeń i sieci elektroenergetycznej 110 kV we współpracy ze służbami dyspozytorskimi OSP, sąsiednimi OSD i służbami ruchowymi wytwórców i odbiorców
  • Nadzór i likwidacja awarii oraz zakłóceń na urządzeniach będących w operatywnym kierownictwie CDM (wydawanie poleceń dyspozytorskich na wykonywanie operacji ruchowych)
  • Likwidowanie (we współpracy ze służbami dyspozytorskimi innych szczebli) awarii w systemie i odbudowa KSE na podstawie obszarowego planu obrony i odbudowy
  • Pełnienie funkcji koordynującego w myśl obowiązującej Instrukcji Organizacji Bezpiecznej Pracy przy Urządzeniach i Instalacjach Elektroenergetycznych
  • Nadzór ruchowy nad RDM
  • Monitorowanie pracy zabezpieczeń, automatyki i łączności oraz niezwłoczne powiadamianie służb specjalistycznych o nieprawidłowościach
  • Współpraca ze służbami ratownictwa przy likwidacji zagrożeń utraty zdrowia lub życia oraz zagrożeń dla środowiska występujących ze strony urządzeń elektroenergetycznych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe lub średnie kierunkowe - Automatyka, Telemechanika, Robotyka, Elektrotechnika
  • Przynajmniej 3 letni staż pracy na stanowisku związanym z prowadzeniem ruchu sieci bądź jej eksploatacją
  • Świadectwo kwalifikacyjne „E” i „D” dla urządzeń, instalacji i sieci  elektroenergetycznych wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną
  • Znajomość przepisów prawa w zakresie elektroenergetyki
  • Gotowość do pracy w trybie zmianowym - 12 godzinnym
  • Umiejętność szybkiego i samodzielnego podejmowania decyzji
  • Skuteczność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój i czerpanie z różnych perspektyw

 To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na pełen etat z naciskiem na długoterminową współpracę.
  • Zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym.
  • Zaangażowany zespół inżynierów i naukę naszych metod, narzędzi i systemów.
  • Pracę w firmie o strategicznym znaczeniu dla gospodarki.
  • Duży potencjał do rozwoju zawodowego.
  • Możliwość udziału w innowacyjnych projektach.
  • Wsparcie mentora w okresie wdrożeniowym.
  • Możliwość realizacji własnych ciekawych pomysłów i rozwiązań.

benefity enop

Jesteś zainteresowany/a?